Battonya

Átadták a település szennyvízelvezető rendszerét

Lezárult a közel négymilliárd forintos szennyvíz-beruházás, amelynek célja egy korszerű szennyvíztisztító telep és szennyvízcsatorna-hálózat kiépítése, valamint a város lakói számára a hálózatra történő rákötés lehetőségének biztosítása.

A Nemzeti Települési Szennyvízelvezetési és Tisztítási Program megvalósítása kapcsán szükséges volt a meglévő szolgáltatás környezettudatos korszerűsítése és bővítése.

Már el is kezdődtek a rákötések, a lakosok hamarosan használatba vehetik a rendszert. Amint az időjárás engedi, a helyreállítási munkákat is el lehet végezni.

A beruházás jelentőségét Boros Csaba polgármester úr, Varga Gusztáv, a Békés Megyei Önkormányzat képviselője és Móczár László projektvezető méltatta.

A projektzáró eseményen Varga Gusztáv, a Békés Megyei Önkormányzat képviselője, Boros Csaba polgármester úr, Móczár László projektvezető és Kardos János vágta át a szalagot.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support